References

REALTIME TECHNOLOGIES s.r.o. has been training in IPC standards since 2006 and has trained employees from more than 100 companies in the Czech Republic, Slovakia, Poland and Romania.

 

Click here to find a list of all references

Panasonic

The training sessions that we completed in Realtime Technologies s.r.o. were evaluated very well by our employees and increased their professional knowledge, which logically is reflected in the quality of our products. Our staff appreciated the open approach of the trainer and the trainer’s willingness to discuss all presented problems encountered during production of electronic products. Each of them highly appreciated that during the training they did not receive only general explanations of the requirements of IPC-A-610 standards, but based on documentation also explanation of the possible causes of errors occurring during the technological process. The conducted training as usual used dry repetition of the requirements of the standard with live interesting construction and understanding of requirements and the means of their fulfilment not only during training, but as well in their subsequent application in everyday work. This is mainly what our company needs and what our customers appreciate.

Dalibor Oleš - General Manager Quality Control and Assurance, Panasonic Electronic Devices Slovakia s.r.o., Trstená

Rohde & Schwarz

I greatly appreciate the opportunity to complete IPCA610F training (may 2016) in Realtime Technologies s.r.o. . Mr Dostál has earned his reputation. I evaluate very positively the trainer’s open approach and the opportunity to focus on the discussed topics both at a general level and in detail, including open discussions regarding: new chapters of the F revision and the differences between revisions E and F. The form of the training, technical knowledge of the trainer and plenty of advice from an experienced colleague were clearly an extra bonus. I am confident that I will be able to apply my newly acquired knowledge in our company as well, which will not only improve the staff’s qualifications, but will also improve the quality of our products even more.

Ing. David Pasler - Specialista kvality DPS, CIT; 3V-Q, ROHDE&SCHWARZ závod Vimperk s.r.o., VIMPERK

FOXCONN

The training expanded our knowledge of the SMT process and provided us with a larger overview of electrotechnical production in terms of product quality. We are pleased that we completed the IPC-A-610-E. training. The training session was conducted at an excellent professional level, in its theoretical part and in its numerous practical examples. The technical knowledge of the instructor and of the lecture were perfect, and we highly recommend training in Realtime Technologies for others as well.

Vlastimil Bukovec - New Model Intro Engineer, Mount & Production Division, FOXCONN Slovakia, s.r.o., Nitra

Integrated Micro-Electronics

Zpětná vazba od všech účastníků školení IPC 610, které u nás probíhalo minulý týden, byla úžasná. Musím říct, že se mi ještě nestalo, aby za mnou lidi chodili a děkovali mi za tak výborné školení. Zaujal je Váš přístup a způsob školení. Velmi pozitivně ohodnotili i praktickou část, při které jste strávil s účastníky čas ve výrobě a probíral jste s nimi možné příklady právě na naší výrobě. I pro mne to bylo velkým přínosem. I přes to, že jsem nemohla strávit s Vámi celé 3-denní školení, tak jsem se nechala inspirovat Vašim způsobem školení a již teď to přineslo ovoce. Ještě jednou Vám děkuji a věřím, že další školení bude stejně vydařené.

Helena Šimčíková - Training Specialist, Integrated Micro-Electronics, Třemošná

OEZ

Chtěl bych Vám poděkovat za školení normy IPC-A-610 v OEZ s.r.o. Obecně bylo školení hodnoceno pozitivně všemi účastníky, zejména kladně byl hodnocen přístup a kvalita lektora, příprava, pomůcky, organizace (času) i srozumitelný způsob podání. Osobně oceňuji přiblížení normy formou diskuze o konkrétních případech v OEZ, ale i o jiných případech z praxe. Většina účastníků si odnesla mnoho praktických informací, mimo jiné i nad rámec školené normy.

Jiri Stejskal - R&D - Products Design, OEZ s.r.o., Sedivska 339, 561 51 Letohrad, Czech Republic

TTC TELEKOMUNIKACE, S.R.O.

Dobrý den, ještě jednou chci poděkovat za provedené školení. Ze školení mám od kolegů jenom kladná hodnocení. Nejednalo se pouze o strohé školení o normě, ale o jaký si workschop doplněný o příklady z praxe včetně přivezených osazených DPS, což hodně oceňuji. Mě osobně se mi líbil přístup a pojetí celého kurzu, celkově mám výborný pocit a díky za strávený čas.

Ing. Petr Kuřina - vedoucí výroby, TTC TELEKOMUNIKACE, s.r.o., Praha 5 – Košíře

TESLA Liptovský Hrádok, a.s.

Dodatočne by som Vám chcel poďakovať za zorganizovanie školenia normy IPC-A-610-E, ktoré sa konalo v TESLE Liptovský Hrádok 22-24.5.2013. Prebehlo na profesionálnej úrovni, v neformálnej atmosfére, s čím vyjadrili spokojnosť aj kolegovia z našej partnerskej firmy, ktorí sa zúčastnili školenia. Školiteľ, p. Jiří Dostál, nám prístupnou cestou sprostredkoval metódu ako pristupovať k praktickej aplikácii normy v našej výrobe. Musím takisto oceniť aj praktické informácie z výrobnej praxe, ktoré nám buď potvrdili správnosť našich výrobných postupov, alebo priniesli nový pohľad, ktorý ich môže pri správnej aplikácii zlepšiť. Som presvedčený, že organizácia školenia bola jednoznačne pre nás dobrá investícia, ktorá nám v budúcnosti prinesie zvýšenie kvality našej výroby.

Ing. Antonín Rošťák - Tech.department manager, TESLA Liptovský Hrádok a.s., Palenica 53 / 79, 033 17 Liptovský Hrádok

Bang & Olufsen

Se společností Realtime Technologies spolupracujeme delší dobu a v letošním roce proběhl i workshop zaměřený na problematiku ESD. Workshop byl perfektně provedený - zaměřený jednak na teoretickou část, tak ale i praktickou vztaženou přímo k našemu specifickému fungování. Praktická část nás aktivně naučila nejen vyhledávat potenciální rizika spojená s ESD, tak i je účinně eliminovat a předcházet jim do budoucna. Teoretická část byla zaměřena víceméně prakticky na oblast norem, verifikace zařízení, školení atd. Celý workshop společně s auditem byl pro nás přínosem. Spolupráci se společností Realtime Technologies hodnotíme velice pozitivně a můžeme jen doporučit.

Radim Mikulec - Design Engineer, Bang & Olufsen,s.r.o.

Avire

Celé školení 7711/21 bylo perfektně připraveno a jeho úroveň byla velmi profesionální a zároveň velmi záživná. Dovolte mi vyzdvihnout jak prezentátorské, tak vědomostní a praktické kvality p. Jiřího Dostála, který svým podáním dokázal navodit perfektní atmosféru jak v naší konferenční místnosti, tak na stanovišti praktického tréninku. Považuji za nutné zmínit, že se školení účastnili různí pracovníci z různých oddělení, a různých úrovní znalostí v oblasti pájení a technologie pájení. I přes to, že někteří z účastníků neměli prakticky žádné technologické znalosti, dokázali podle výkladu školitele výborně vstřebat potřebné informace. Účastníci školení mají po jeho skončení výbornou motivaci k práci a velmi rychle a efektivně vstřebali nové poznatky a techniky pájení. Ještě jednou děkuji za poskytnutí školení takové úrovně a věřím, že toto nebyla poslední spolupráce mezi našimi společnostmi.

Ondřej Brůžek - SMT Engineer, AVIRE, s.r.o., České Budejovice

Rohde & Schwarz

Chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat za školení z IPC-A-610-E a IPC-7711/21, které jste u nás ve firmě 28. - 30.1.2013 proškoloval. Obsah i forma školení byla jak náplní, tak provedením přínosná. Kromě proškolení a oživení znalostí již dříve získaných formou certifikovaných školení IPC-Specialist, jsme se dozvěděli a hlavně v praxi vyzkoušeli další nová rozšířená specifika v oblasti oprav a výměny jak součástek s klasickými drátěnými vývody, tak SMD součástek a oprav na DPS. Díky Vám rozšíříme druhy a typy odpajovacích a čistících hrotů a pozměníme technologii výměny hlavně QFP a QFJ součástek. Školení se nám všem velice líbilo a doufám že i do budoucna bude naše spolupráce stejně přínosná.

Andrea Milotová Ing. - školitel 3VPA, ROHDE&SCHWARZ závod Vimperk s.r.o., VIMPERK

O2 TRW arvato services SPEEL PRAHA s.r.o. Netstone, s.r.o. Trcz S.r.o. citizen FIC Siemens Connetronics LG GTS novera

Custom training

Learn More

Approximately 80% of our trainings are custom tailored and adjusted to meet your requirements. Familiarise yourself with the knowledge about the latest trends and procedures in electrotechnical production. Thanks to close cooperation with IPC in the US and other countries, we have confidence that we will bring you the most up-to-date knowledge. We are also in a narrow group of 38 certified companies which can provide consultative IPC advice. Depend on our expertise and professionalism!

They wrote about us...

© 2017 REALTIME TECHNOLOGIES, webdesign Digital One